O której jest finał męskiego Wimbledonu 2018? Wszystko, co musisz wiedzieć przed Novak Djokovic vs Kevin Anderson

Tenis Ziemny

Twój Horoskop Na Jutro

Novak Djokovic przeszedł przez niezwykły pięciosetowy maraton przeciwko Rafaelowi Nadalowi, aby dotrzeć do finału Wimbledonu.

31-letni były numer jeden na świecie zmierzy się w niedzielnym pokazie z Kevinem Andersonem po absorbującym 6-4 3-6 7-6 (11/9) 3-6 10-8 zwycięstwie, które zajęło pięć i kwadrans .

Był to drugi najdłuższy półfinał w historii Wimbledonu, a po piętach był najdłuższy.

Ale podczas gdy tytaniczna walka Andersona i Johna Isnera w piątek, która trwała sześć godzin i 36 minut i zmusiła drugi półfinał do rozegrania w ciągu dwóch dni, była bardziej ćwiczeniem polegającym na podliczaniu asów, to był to prawdziwy klasyk.

Novak Djokovic świętuje wygraną w meczu półfinałowym (Zdjęcie: Reuters)

Djokovic, prowadząc przez noc dwa sety do jednego, stracił panowanie nad sobą, gdy czwarty set wymknął się i wściekle walnął rakietą w podeszwę buta.

Ale odzyskał spokój, by pokonać wyczerpanego Nadala w 52. spotkaniu tych wielkich rywali.

Katarzyna Ryan przed operacją

Oto wszystko, co musisz wiedzieć przed niedzielnym finałem.

Kiedy odbędzie się finał Wimbledonu mężczyzn?

Niedziela, 15 lipca.

Która godzina?

Mecz rozpocznie się o godzinie 14.00.

Kevin Anderson świętuje swoje epickie zwycięstwo w półfinale (Zdjęcie: Getty Images Europa)

Jak mogę to obejrzeć?

Transmisja na żywo będzie odbywać się na BBC One od godziny 13:00, a o godzinie 13:55 zostanie przeniesiona na BBC Two, aby umożliwić transmisję na żywo z meczu.