Londyński Maraton 2017 – wyniki, czasy i zwycięzcy, gdy Mary Keitany bije jedyny rekord świata kobiet

Inne Sporty

Twój Horoskop Na Jutro

Kenijscy biegacze zdominowali Maraton Londyński, gdy Daniel Wanjiru i Mary Keitany wygrali odpowiednio elitarne wyścigi mężczyzn i kobiet.

Keitany ustanowiła nowy rekord świata tylko dla kobiet, przekraczając linię mety w 2:17:01, najszybszym czasie odkąd mężczyźni i kobiety zaczęli ścigać się osobno.

Tymczasem Wanjiru wygrał swój pierwszy w historii Maraton Londyński, powstrzymując rywalizację przytłaczającą faworytkę do zwycięstwa, Kenenisę Bekele.

W wyścigu mężczyzn na wózkach David Weir ustanowił rekord siedmiu zwycięstw w Maratonie Londyńskim.

37-letni paraolimpijczyk, zdobywca wielu medali, pobił rekord sześciu zwycięstw Tanniego Grey-Thompsona, zdobywając tytuł prosto na linii od szwajcarskiego Marcela Huga.

Linię mety przekroczył w czasie 1h 31mins 6seconds, zaledwie dzień po tym, jak zmienił zdanie, że wyścig będzie jego ostatnim.

chorwacja zdyskwalifikowana z mistrzostw świata 2018

W wyścigu kobiet na wózkach inwalidzkich Manuela Schar odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w Londynie.

Zobacz pełną listę wyników poniżej...

NA ŻYWO: Śledź całą akcję London Marathon na naszym blogu na żywo

Kenijski Daniel Wanjiru świętuje wygranie swojego pierwszego londyńskiego maratonu (Zdjęcie: REUTERS)

Mary Keitany z Kemnyi wygrywa swój trzeci Maraton Londyński (Zdjęcie: PA)

David Weir ustanowił rekord SIEDMIU zwycięstw w Maratonie Londyńskim (Zdjęcie: REUTERS)

Manuela Schar ze Szwajcarii wygrywa swój pierwszy Maraton Londyński (Zdjęcie: Getty Images Europa)

Elita męska

Daniel Wanjiru wygrał swój pierwszy tytuł w Maratonie Londyńskim w niedzielę po powrocie do domu w czasie 2 godzin 5 minut 48 sekund.

Kenijczyk wygrał wyścig zaledwie pięć sekund przed swoją zdecydowaną faworytką do zwycięstwa, Kenenisą Bekele.

Bekele jest posiadaczem rekordów świata na 5000 metrów i 10 000 metrów, a także ośmiu tytułów olimpijskich i światowych.

Dążył do zwycięstwa i pobicia rekordu Dennisa Kimetto 2:02:57 – ustanowionego w Berlinie w 2014 r. – prosząc organizatorów wyścigu o stymulatorów, aby doprowadzili go do połowy drogi około 61:30 – w rekordowym tempie.

co znaczy 486?

Ale Wanjiru zrobił znakomicie, aby powstrzymać Bekele, aby zabrać do domu swój pierwszy tytuł w Londynie i największe zwycięstwo w jego karierze .

10. Michael Shelley (AUS) - 2:11:38

Aby uzyskać pełne wyniki, sprawdź Oficjalna strona wyników London Marathon tutaj.

Elita kobiet

Kenijska Mary Keitany wygrała swój trzeci Maraton Londyński i tym samym pobiła rekord świata.

Przekroczyła linię mety w 2 godziny 17 minut i 1 sekundę, aby uzyskać najszybszy czas, odkąd mężczyźni i kobiety zaczęli osobno ścigać się w maratonach.

Keitany pokonał Tirunesha Dibabę z Etiopii, który zajął drugie miejsce, po tym jak Dibaba zaczęła się zmagać na nabrzeżu, nawet zatrzymując się w pewnym momencie, gdy wydawała się łapać się za brzuch.

aplikacja fantasy Premier League 2016/17

Alyson Dixon była pierwszą brytyjską biegaczką, która przekroczyła linię mety, zajmując 12. miejsce, która zapewniła sobie miejsce w składzie Wielkiej Brytanii na letnie Mistrzostwa Świata, gdy pięciokrotna olimpijka Jo Pavey odpadła po 16 milach.

Mary Jepkosgei Keitany z Kenii świętuje (Zdjęcie: REUTERS)