Teść Andy'ego Murraya, Nigel Sears, zabrany do szpitala po zawaleniu się na korcie podczas Australian Open

Tenis Ziemny

Twój Horoskop Na Jutro

Ojciec Kim Murray, Nigel, został zabrany do szpitala po tym, jak załamał się podczas Australian Open na Rod Laver Arena – głównym boisku w Melbourne Park.

Sears, trener byłego lidera świata, Any Ivanovic, przyglądał się, jak jego zawodnik zmierzył się z American Madison Keys.

Do incydentu doszło po 37 minutach meczu w drugim secie. Po wstępnym leczeniu Sears został zdjęty na korcie na noszach bez koszuli.

Sears otrzymał pomoc medyczną, a 58-latek został zabrany, ale był przytomny i oddychał.

Jamie Murray poinformował, że Sears trafił do szpitala i obecnie przechodzi testy. Jest przytomny, mówi, siedzi, powiedział Murray.

Szpital Epworth, w którym Fred Perry zmarł w 1995 roku, znajduje się zaledwie pięć minut drogi od Melbourne Park. Rzecznik szpitala powiedział Sears'; stan był stabilny.

Nigel Sears zawalił się na boisku w Melbourne (Zdjęcie: Reuters)

Trener Any Ivanovic, Nigel Sears, załamuje się podczas Australian Open

Trener Any Ivanovic, Nigel Sears, upada na schodach (Zdjęcie: Reuters)

Sears upadł podczas przerwy w grze po tym, jak Ivanovic trzymał tu serw na początku drugiego seta. Telewizja pokazała, jak patrzy w górę na trybuny i mówi sędziemu: Myślę, że to mój trener.

Niespokojny Serb i przeciwnik Madision Keys czekali na korcie przez 10 minut, zanim zostali wyprowadzeni. Sears był leczony przez 20 minut na stanowisku, zanim został przewieziony do szpitala.

Mecz wznowiono po 55 minutach.

Zawodnicy zeszli z boiska po incydencie (Zdjęcie: Reuters)

Personel medyczny przyniósł nosze po upadku Searsa (Zdjęcie: Reuters)

Po 50-minutowej przerwie zawodnicy pojawili się ponownie i mecz został wznowiony z Keys przegrywającym 6-4 1-0.

Ana Ivanovic wygląda na zaniepokojoną po tym, jak jej trener Nigel Sears upadł na korcie (Obraz: Getty)

Ivanovic, który był setem i meczem, gdy Sears upadł, odpada z turnieju.

Przegrała 4-6 6-4 6-4 z Madison Keys. Nie ogłoszono jeszcze żadnej konferencji prasowej i nie jest jasne, czy ona będzie mówić.

Andy Murray grał na innym korcie przeciwko Joao Sousa w trzeciej rundzie singli, kiedy to się stało.

Brytyjczyk nr 1 obiecał polecieć do domu do Londynu, jeśli Kim, która w przyszłym miesiącu ma urodzić pierwsze dziecko, zacznie wcześniej rodzić.

Andy Murray i żona Kim

Andy Murray i żona Kim: Ciężarna Kim nie pojechała na turniej do Australii, ponieważ wkrótce urodzi (Obraz: Getty)

Gdy Andy nadal grał – a Judy Murray również go obserwowała – jego brat Jamie został wezwany do biura dyrektora turnieju Craiga Tileya, aby uzyskać aktualne informacje na temat sytuacji.

Murray kontynuował swój mecz i awansował do czwartej rundy po pokonaniu Portugal No 1 Sousa 6-2 3-6 6-2 6-2.

Wiadomość tę opowiedziała Murrayowi jego matka Judy, gdy tylko wyszedł z kortu – i natychmiast wyjechał do szpitala w swoim stroju tenisowym. Dziś wieczorem nie będzie przemawiał.

Judy Muray również opuściła Melbourne Park wkrótce po Andym.

Kapitan Davis Cup, Leon Smith, który był w polu piłkarza Murraya podczas meczu, powiedział: Nie wiem, w jakim stopniu. Jeśli wszystko z nim w porządku, będzie to normalne. Ale oczywiście musi dowiedzieć się dokładnie, co się stało.

Susan Boyle i Michael Ball

Była profesjonalistka Pam Shriver poinformowała ESPN, że Ivanovic wiedział, że Nigel ma podobne poprzednie odcinki i obaj gracze mieli możliwość dalszego opóźnienia lub anulowania meczu.

Personel śpieszy na pomoc Nigelowi (Obraz: Getty)

Zanim został zabrany na noszach (Obraz: Getty)

(Obraz: Getty)

Były numer 1 na świecie Ivanovic, który wygrał French Open 2008, jest dziewczyną pomocnika Manchesteru United Bastiana Schweinsteigera.

Niemiecki pomocnik Manchesteru United Bastian Schweinsteiger (R) i jego dziewczyna, tenisistka Ana Ivanovic pozują do zdjęć na czerwonym dywanie, gdy przyjeżdżają, aby wziąć udział w

Niemiecki pomocnik Manchesteru United Bastian Schweinsteiger (R) i jego dziewczyna, tenisistka Ana Ivanovic (Obraz: AFP)

Po raz pierwszy pracowała z Searsem w latach 2011-13, a następnie zatrudniła go ponownie latem ubiegłego roku po przegranej w drugiej rundzie Wimbledonu.

58-letni Sears jest byłym zawodnikiem, który zaczął trenować Danielę Hantuchovą w 2001 roku, a także pracował z Amandą Coetzee.

Nigel Sears patrzy, jak Ana Ivanovic z Serbii gra Marion Bartoli z Francji

Sears po raz pierwszy pracowała z Ivanoviciem w latach 2011–2013, a następnie wróciła do swojego zespołu zeszłego lata (Obraz: Getty)

Oświadczenie organizatorów Australian Open potwierdziło tę wiadomość.

– Mężczyzna po pięćdziesiątce zachorował dziś wieczorem w Rod Laver Arena. Został przewieziony do szpitala karetką pogotowia.

Mecz został zawieszony, a zawodnicy zaktualizowali jego stan. Zawodnicy mieli okazję skonsultować się ze swoimi zespołami, a następnie wrócili na kort.

„Zawodnicy wrócili na kort o 20.40”.

Kim Murray i jej brat podoficer Scott Sears pozują do fotografa z rodzicami Leonorą Sears i Nigelem Searsem

Nigel Sears (P) ze swoją żoną Leonorą, córką Kim i jej bratem Junior Under Officer Scott (Obraz: Getty)

Mecz drugiej rundy meczu nr 20 Ivanovic został również przerwany w pierwszym secie, kiedy starsza kobieta spadła ze schodów i musiała zostać zabrana na noszach oraz w szynie na szyję przez personel medyczny. Mecz został opóźniony o pół godziny, ale później zgłoszono, że kobieta czuje się dobrze.

Po tym meczu, wicemistrz Australian Open 2008 powiedział: „Czułem się naprawdę źle. Właściwie się trzęsłem, ponieważ odgłos spadającej kobiety był naprawdę głośny.

„Słyszałem to [i] natychmiast przestałem. To było naprawdę niefortunne. „Może nie jest to dobra skłonność do myślenia o najgorszym, ale tak naprawdę nie brzmiało to tak dobrze, więc mam tylko nadzieję, że z panią wszystko w porządku.

„To było naprawdę dobre, że musieliśmy trochę poczekać, ponieważ naprawdę się trzęsłem, ponieważ mogłem sobie wyobrazić, a to nie było takie miłe, a potem powiedzieli nam, że krwawi. Mam nadzieję, że ma się dobrze.