Liverpool 3-4 Hertha Berlin: 5 punktów do rozmów, gdy Virgil van Dijk w końcu wraca po kontuzji

Piłka Nożna

Twój Horoskop Na Jutro

Liverpool kontynuował przygotowania przedsezonowe w czwartek, prezentując zabawny thriller z siedmioma bramkami przeciwko drużynie Bundesligi Hertha BSC.

najlepsza formuła dla niemowląt w Wielkiej Brytanii 2020

Sadio Mane, Takumi Minamino i Alex Oxlade-Chamberlain byli celni dla drużyny Jurgena Kloppa w spotkaniu w Innsbrucku, chociaż będą obawy o zdobycie czterech bramek.

Przedsezon polega na budowaniu sprawności przed nową kampanią, a wraz z powrotem Premier League za nieco ponad dwa tygodnie, powrót zawodników po kontuzjach i w pełni sprawny skład są kluczowe.

Virgil van Dijk i Joe Gomez to nagłówki z tej gry, ponieważ po raz pierwszy pojawili się w tym roku kalendarzowym, podczas gdy wielu graczy z marginesu i młodych gwiazd również było pod wrażeniem.

Oto pięć rzeczy, które przykuły naszą uwagę w czwartkowej akcji.

Virgil van Dijk zagrał długo oczekiwany powrót Liverpoolu przeciwko Hertha BSC jako rezerwowy w drugiej połowie (Zdjęcie: Liverpool FC przez Getty Images)

Van Dijk i Gomez wracają do akcji

Ostatnim razem, gdy Virgil van Dijk i Joe Gomez byli na boisku w tym samym czasie, Liverpool przeżywał swój najgorszy moment – ​​upokarzającą przegraną 7:2 z Aston Villą w październiku 2020 roku.

Van Dijk doznał kontuzji kończącej sezon w następnym meczu – Merseyside Derby przeciwko Evertonowi – podczas gdy Gomez spotkał podobny los w następnym miesiącu, gdy The Reds doznali kryzysu w defensywie.

Te kontuzje wydają się być wieki temu i obaj obrońcy wrócili do gry po raz pierwszy od tych zwolnień w Innsbrucku.

Obaj środkowy obrońcy pojawili się jako rezerwowi w drugiej połowie przeciwko Herthie w meczu, w którym Joel Matip rozpoczął grę wraz z nowym środkowym obrońcą Ibrahimą Konate.

Zrozumiałe jest, że klub podejmuje wszelkie środki ostrożności dotyczące kondycji obu zawodników, mając świadomość, że każdy pospieszny powrót może być potencjalnie szkodliwy na dłuższą metę.

Obaj zawodnicy zostali zwolnieni z powrotem do pełnego treningu i akcji w okresie przedsezonowym, z nadzieją, że każdy z nich będzie w pełni sprawny do rozpoczynającej się Premier League za nieco ponad dwa tygodnie.

Jest prawdopodobne, że każdy z nich będzie zaangażowany od samego początku w co najmniej jednym z dwóch pozostałych meczów przedsezonowych, ponieważ Jurgen Klopp ma nadzieję, że przywróci im optymalną sprawność.

Ponieważ Konate i Matip również są w pełni sprawni, a Rhys Williams i Nathaniel Phillips otrzymują minuty, wygląda na to, że w nadchodzącej kampanii będzie intensywna rywalizacja o miejsca startowe.

Harvey Elliott zwrócił na siebie uwagę Liverpoolu

Harvey Elliott zwrócił na siebie uwagę Liverpoolu (Zdjęcie: Liverpool FC przez Getty Images)

Elliott pełen wiary w siebie

Podobnie jak w przypadku niedawnego przedsezonowego zwycięstwa nad Mainz, Harvey Elliott w pierwszych 45 minutach grał po prawej stronie w trójce pomocników dla The Reds.

ciągle widzę 808 wszędzie?

Nastolatek wrócił z wypożyczenia w Blackburn Rovers – strzelił siedem goli w 42 występach – i trafił prosto do kadry seniorów na nadchodzący sezon.

Żywy i proaktywny pomocnik, Elliott narzucił się na gry przedsezonowe i pokazał, że nie brakuje mu pewności siebie ani wiary w zrobienie kroku naprzód.

Przeciwko Herthie był schludny na piłce i pokazał, że potrafi dostrzec podania i biegi przedniej trójki – kluczowe dla bycia nastawionym na ataki pomocnikiem w trio pomocników Kloppa.

Ale oprócz chęci dotarcia do zaawansowanych obszarów, zapewnił także przemysł i tempo pracy poza piłką, aby zamknąć przestrzenie i poganiać przeciwników.

Nosi w sobie dumę, która zawsze jest korzystna dla młodych, chociaż dwa zbyt ambitne próby zdobycia gola – półwolej, który przeszedł dobrze przed wolejem po zablokowaniu skrętu – pokazują, że może być zbyt chętny, by coś powiedzieć.

Czy Harvey Elliott powinien znaleźć się w najsilniejszej jedenastce Liverpoolu w przyszłym sezonie? Komentarz poniżej

Takumi Minamino strzelił bramkę dla Liverpoolu w towarzyskiej porażce

Takumi Minamino strzelił bramkę dla Liverpoolu w towarzyskiej porażce (Zdjęcie: Liverpool FC przez Getty Images)

chris klein american pie

Fałszywa dziewiątka daje drugą szansę

Takumi Minamino i Alex Oxlade-Chamberlain otrzymali po 45 minut każdy w roli „fałszywej dziewiątki” w ataku Liverpoolu.

Sadio Mane i Mohamed Salah zapewniali tempo, bezpośredniość i groźby bramkowe z każdej flanki, a Minamino, a następnie Oxlade-Chamberlain, mieli za zadanie zeskoczyć nieco głębiej w ramach pierwszej trójki.

Obaj gracze mają nieokreślone role w składzie Kloppa; Minamino miał problemy z zaimponowaniem na Anfield i drugą połowę ubiegłego sezonu spędził na wypożyczeniu w Southampton, podczas gdy Oxlade-Chamberlain nie znalazł stałej formy ani kondycji.

Katie Hopkins uczennica

Obaj byli regularnie rozmieszczani w przedsezonie, ponieważ obaj chcą odgrywać bardziej znaczącą rolę w składzie pierwszego zespołu The Reds i każdy z nich pretenduje do roli, jaką zwykle zajmuje Roberto Firmino.

Minamino był pod wrażeniem dobrej gry w linkach i wymierzył swój bieg w pole karne, aby strzelić drugiego gola Liverpoolu i wyrównującego gola, podczas gdy Oxlade-Chamberlain zapewnił swoją zwykłą dynamikę i energię – strzelając pod koniec trzeciego gola wspaniałym uderzeniem.

Każdy gracz mógł mieć znaki zapytania w swojej przyszłości w klubie, ale ich znaczenie w tych meczach sugeruje większe zaangażowanie w przyszłym sezonie.

Kostas Tsimikas asystował przy bramce Sadio Mane i Liverpoolu

Kostas Tsimikas asystował przy bramce Sadio Mane i Liverpoolu (Zdjęcie: Liverpool FC przez Getty Images)

Dobry, zły i brzydki

Kolejny gracz, który był na peryferiach pierwszego składu Liverpoolu, Kostas Tsimikas jest jednym z zapomnianych ludzi na Anfield.

Pozyskany z Olympiakosu zeszłego lata, aby zapewnić rywalizację dla Andy'ego Robertsona na lewej obronie, ostatnio zagrał marne pięć minut w Premier League.

Wystąpił w 45 minut tutaj, ale był zaangażowany w akcję, od samego początku, kiedy otrzymał cios w twarz i musiał otrzymać leczenie.

Grecki obrońca beztrosko i niepotrzebnie poddał się z rzutu wolnego, z którego Hertha otworzyła bramkę, a także był częściowo winny drugiego gola, kiedy dał zbyt dużo miejsca Dodi Lukebakio z Herthy, aby poświęcić swój czas na piłkę i zapewnić asystę Suatowi Serdar trafił do wspaniałego finiszu.

Miał jednak wiele pozytywnych momentów w przyszłości – wskazując na jego podobieństwa do Robertsona i powody, dla których podpisał kontrakt – i zademonstrował silne zdolności techniczne i chęć przyłączenia się do ataków.

Zostało to nagrodzone jego zaangażowaniem w zdobycie pierwszego gola Liverpoolu, ponieważ jego podbieg po skrzydle poprzedził wytypowanie Sadio Mane'a wspaniałą bezpośrednią asystą.

Jest mało prawdopodobne, aby pojawił się w przyszłym sezonie, ale jeśli Robertson okaże się niedostępny, to był przedsmak tego, co wniesie do stołu.

Hertha Berlin otwiera wynik przeciwko Liverpoolowi w przedsezonowym sparingu

Hertha Berlin otwiera wynik przeciwko Liverpoolowi w przedsezonowym sparingu (Zdjęcie: City-Press przez Getty Images)

kto jest dziewczyną Ricky Wilson?

Zawody bramkarzy

Nie ma wątpliwości, że Alisson Becker – który jeszcze nie wrócił do treningów przedsezonowych po biegu do finału Copa America z Brazylią – będzie numerem jeden w Liverpoolu w przyszłym sezonie, ale kto będzie głównym wsparciem?

Caoimhin Kelleher, Adrian San Miguel i Loris Karius pozostali w księgach Liverpoolu, a te przedsezonowe mecze dały wskazówkę, jak sytuacja potoczy się w tym sezonie.

Kelleher zaczynał teraz w każdym z meczów towarzyskich z Mainz i Herthą, podczas gdy Adrian zastąpił go w przerwie w każdym meczu bez udziału Kariusa.

Młodzieżowy absolwent The Reds, Kelleher, najwyraźniej ma zaufanie Jurgena Kloppa, ale może pozwolić mu opuścić klub na wypożyczenie w tym sezonie, ponieważ Adrian wygląda na zatrzymany, podczas gdy Karius wygląda na gotowy do kolejnego wyjścia.

Bramkarze nie mogą być obwiniani za żaden z czterech goli Herthy w tym meczu, ponieważ wyglądają na gotowych przyciągnąć wzrok Kloppa i dążą do ugruntowania swojego statusu jako głównego wsparcia na przyszły sezon.

Czy chcesz ekskluzywnego przedsezonowego podglądu TWOJEGO klubu - zarówno w skrzynce odbiorczej, jak i poprzez skrzynkę pocztową? Udaj się tutaj, aby dowiedzieć się więcej i zabezpieczyć swoją kopię .