Jake Wightman broni „odważnej” decyzji, by zaryzykować status mistrza świata po brązowym medalu

lekkoatletyka

Twój Horoskop Na Jutro

Jake Wightman obronił decyzję o postawieniu na szali swojego statusu mistrza świata po tym, jak zawiódł w Birmingham.

Dwa tygodnie po zostaniu królem światów na 1500 m, urodzony w Nottingham Szkot mógł sobie poradzić tylko na trzecim miejscu w krajach Wspólnoty Narodów. Pokonał go Australijczyk Oli Hoare, który pobił rekord igrzysk 3:30.12.

Ale pomimo braku złota, Wightman nie był zbyt zniechęcony i zamiast tego wyjaśnił, że ma nadzieję, że jest zwolniony z krytyki. Było wielu, którzy spodziewali się, że wycofa się z rozgrywek, ponieważ dopiero niedawno został ukoronowany najlepszym na świecie, ale Wightman zignorował hałas z zewnątrz, decyzja, której nadal się trzyma.

„Mam nadzieję, że nie zostanę zestrzelony za bardzo za to, że nie wygrałem będąc mistrzem świata”, powiedział Wightman, którego czas był o 1,30 sekundy wolniejszy niż w Eugene.

Steve Cram zakwestionował mądrość takiego hazardu tak bliskiego jego momentowi definiującemu karierę, mówiąc: „To było zawsze ryzyko dla mnie, dla Jake'a. Jest odważny, że to zrobił, postawił na szali swój tytuł i reputację.

„Mógł przebiec 800, zdecydował się na to, a dla Jake'a był to ciężki, ciężki wyścig”. Wightman został namówiony przez Seba Coe do ścigania wielkości w 1500 roku, ale przyznał, że „wielu” innych pytało, dlaczego to robi.

Jake Wightman był rozczarowany po tym, jak zadowolił się brązem

„Wiedziałem, że potencjał jest taki, że będę rozczarowany moim sezonem, jeśli nie pobiegnę tutaj tak dobrze”, powiedział po wyścigu. „Ale to okazja, której nie chciałem odrzucić.

„Nie zmieniłbym swojej decyzji. Nienawidziłbym przebiegnięcia 800 m lub w ogóle nie biegania, widząc bieg tego wyścigu i myśląc, że bardzo bym chciał być w nim.”

Legenda toru, Christine Ohuruogu, ostrzegła Wightmana, że ​​będzie to coś innego niż na Mistrzostwach Świata, ponieważ „tym razem jesteś zwierzyną, a nie myśliwym”.

Po raz ostatni znajdował się idealnie na ramieniu prowadzącego schodząc prosto w plecy. Ale w przeciwieństwie do Eugene'a, gdzie zostawił swoje kopnięcie do 200 metrów, pokonał 50 metrów wcześniej na wypełnionym po brzegi stadionie Aleksandra i zapłacił za to w biegu.

„Nie chciałem być pieszym i biegać po pomniejsze medale” – powiedział Wightman, który jest zgłoszony do 800 na Europeans pod koniec tego miesiąca.

„Chciałem złożyć oświadczenie, ale nie czułem się tak dobrze, jak kilka tygodni temu. Dałem z siebie wszystko, ale psychicznie było tak ciężko”.