Włochy vs Anglia NA ŻYWO najważniejsze wydarzenia i reakcja, gdy finał Euro 2020 kończy się rzutami karnymi

Piłka Nożna

Twój Horoskop Na Jutro

Oglądaj na żywo: Fani napływają na Wembley na finał Euro 2020

Kluczowe wydarzenia

Anglia została pokonana przez Włochy w finale Euro 2020 w rzutach karnych.

Trzech młodych Lwów nie wykonało rzutów karnych po pokonaniu Azzurri na pełnym dystansie.

Luke Shaw zapewnił drużynie Garetha Southgate perfekcyjny start po dwóch minutach, ale wyrównująca bramka Leonarda Bonucci w drugiej połowie zremisowała w meczu, w którym szanse były na wagę złota.

Jordan Pickford dał z siebie wszystko w rzutach karnych, strzelając bohaterską bramką, zanim Marcus Rashford i Jadon Sancho spudłowali, po tym, jak obaj zostali skazani na rzut karny.

Bukayo Saka następnie przegapił decydujący rzut karny, aby dać Włochom trofeum.

Nadrabiaj zaległości tutaj.

01:55 Matthew Cooper

Mancini: „To ważne dla wszystkich ludzi i wszystkich fanów”

W rozmowie z RAI Sport, włoski menedżer Roberto Mancini powiedział: „Poszło nam dobrze. Od razu straciliśmy bramkę i walczyliśmy, ale potem zdominowaliśmy grę.

„Chłopcy byli wspaniali, nie wiem, co więcej powiedzieć. To ważne dla wszystkich ludzi i wszystkich fanów. Mam nadzieję, że świętują.

01:27 Matthew Cooper

Bonucci na „niesamowitą” wygraną

Reagując na triumf Włoch, Leonardo Bonucci powiedział: „To niesamowite, kiedy wracam myślami do miejsca, w którym zaczęliśmy.

„Kiedy jesteś na dnie dziury, widzisz, jak wspaniali ludzie odzyskują siły.

„Chcę podziękować naszemu wspaniałemu trenerowi, naszemu wspaniałemu zespołowi, naszemu wspaniałemu krajowi.

„Jesteśmy pełni radości i szczęścia”.

00:55Darren Wells

Dokonano 45 aresztowań w Londynie

Metropolitan Police potwierdziła, że ​​dokonała 45 aresztowań w Londynie w dniu finału Euro 2020, gdy sceny na stadionie Wembley i wokół niego pogrążyły się w chaosie.

Początek o 20:00 zawsze miał szansę okazać się problematyczny dla stołecznych organów ścigania, ponieważ wielu fanów przed południem wychodziło do pubów lub na ulice uzbrojonych w alkohol.

Zarówno Leicester Square, jak i Trafalgar Square zostały zapakowane, zanim pozostawiono je w morzu śmieci i potłuczonych butelek. Podobny obraz można było zobaczyć na Wembley Way, zanim sceny szybko stały się brzydkie.

Duże grupy fanów bez biletów przepychały się obok stewardów na ziemi, a wielu z nich pozostawało w środku podczas gry, powodując zakłócenia w płaceniu uczestnikom meczu.

Pełna historia .

00: 51Nathan Ridley

Zobacz, jak Southgate wprowadza karę

Zobacz, jak Gareth Southgate przyznaje, że wykonawca kary był jego decyzją.

Marcus Rashford i Jadon Sancho spóźnili się na rzuty karne, ale nie trafili.

ksi logan paul ważyć

Bukayo Saka również widział swoją piątą i decydującą karę obronioną przez gracza turnieju Gianluigiego Donnarummę.

00:43Nathan Ridley

FA „przerażony” rasizmem

Rzecznik FA powiedział to w odpowiedzi na nadużycia online wymierzone w graczy z Anglii dzisiejszego wieczoru: „FA zdecydowanie potępia wszelkie formy dyskryminacji i jest zbulwersowana rasizmem w Internecie, który jest wymierzony w niektórych naszych graczy z Anglii w mediach społecznościowych.

„Nie mogliśmy być jaśniejsi, że ktoś stojący za tak obrzydliwym zachowaniem nie jest mile widziany w podążaniu za zespołem. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby wesprzeć poszkodowanych graczy, jednocześnie domagając się najcięższych kar dla wszystkich odpowiedzialnych.

„Będziemy nadal robić wszystko, co w naszej mocy, aby wykluczyć dyskryminację z gry, ale błagamy rząd, aby działał szybko i wprowadził odpowiednie ustawodawstwo, aby nadużycia te miały realne konsekwencje w życiu.

„Firmy mediów społecznościowych muszą zintensyfikować i przyjąć odpowiedzialność oraz podjąć działania, aby zakazać sprawcom nadużyć ze swoich platform, zebrać dowody, które mogą prowadzić do ścigania i wesprzeć uwalnianie swoich platform od tego rodzaju odrażających nadużyć”.

00:40Nathan Ridley

Chiellini na „zasłużonej” wygranej

Obrońca Włoch Georgio Chiellini mówi, że jego naród zasłużył na zwycięstwo w finale.

„Zasłużyliśmy na zwycięstwo, czuliśmy, że w powietrzu wisi coś wyjątkowego” – powiedział kapitan Azzurri.

„Zasługujemy na to, zasługują na to całe Włochy. Teraz cieszmy się tym! Zasługujemy na to zwycięstwo.

00:35Ben Mąż

Shearer uderza w wyświetlacz Kane'a

Alan Shearer wycelował w występ Harry'ego Kane'a, wskazując na fakt, że nie miał jednego dotknięcia we włoskim pudełku przez cały finał Euro 2020.

Pierwszy duży finał turnieju w Anglii od 1966 roku zakończył się w znany sposób, gdy Trzy Lwy doznały karnego bólu serca po remisie 1:1 po dogrywce.

Drużyna Garetha Southgate wystartowała perfekcyjnie na Wembley, a Luke Shaw strzelił dośrodkowanie Kierana Trippiera po mniej niż dwóch minutach.

Kane miał mnóstwo radości podczas pierwszej połowy, rzucając głęboką i dyktującą grę, regularnie znajdując jednego z dwóch zaawansowanych skrzydłowych Anglii.

Więcej od Shearera tutaj.

00: 32Tom Cavilla

Ferdinand broni drużyny Anglii

Rio Ferdinand skoczył do obrony drużyny Anglii, pomimo okrutnej porażki na Euro 2020.

Podopieczni Garetha Southgate'a rozpoczęli mecz perfekcyjnie po Luke Shaw w drugiej minucie spotkania, ale Włochy zmusiły się do dogrywki po wyrównaniu dzięki Leonardo Bonucci w drugiej połowie.

co to znaczy 220?

Marcus Rashford, Jadon Sancho i Bukayo Saka zobaczyli następnie rzuty karne obronione w wyniku serii rzutów karnych, gdy drużyna Roberto Manciniego wygrała 3:2 w rzutach karnych.

Pech Anglii na głównych turniejach trwa, ale Ferdinand był pełen pochwał za wyjątkową podróż, jaką ta obecna drużyna Three Lions podjęła kraj.

Kontynuuj czytanie .

00:29 Matthew Cooper

Bonucci wysyła siniaczącą wiadomość

Włoski obrońca Leonardo Bonucci krzyknął do jednej z kamer telewizyjnych „to przyjeżdża do Rzymu” zaraz po tym, jak drużyna Roberto Manciniego wyszła na prowadzenie w finale Euro 2020.

Włochy pokonały Anglię 3-2 w rzutach karnych, aby wygrać turniej, a Bonucci zdobył wyrównanie w normalnym czasie, a także wykorzystał rzut karny.

Trzy Lwy rozpoczęły wymarzony start, a Luke Shaw strzelił najszybszego gola w finale Mistrzostw Europy po zaledwie minucie i 57 sekundach.

Jednak Włochy wróciły do ​​wyrównanych warunków w drugiej połowie, a Bonucci strzelił po starciu w bramce.

Przeczytaj całą historię tutaj.

00:20Nathan Ridley

Lineker sprawia, że ​​Anglia żąda

„To była dla niego naprawdę trudna noc”.

23:50Nathan Ridley

Kane o złamanym sercu

Kapitan Anglii Harry Kane mówi, że jego drużyna dała wszystko, co mogła, rozmawiając z BBC Sport po meczu.

tylko wesoły w wiosce

„Chłopcy nie mogli dać więcej. Oczywiście kary to najgorsze uczucie na świecie, kiedy przegrywasz – powiedział Kane. „To był fantastyczny turniej i powinniśmy trzymać głowy wysoko, ale oczywiście teraz będzie bolało, będzie bolało przez jakiś czas. Jesteśmy na dobrej drodze, budujemy i miejmy nadzieję, że możemy zrobić postępy w przyszłym roku.

„Gramy z bardzo dobrą drużyną. Zaczęliśmy idealnie. Może spadła trochę za głęboko. Czasami, kiedy zdobywasz punkty tak wcześnie, łatwo jest wchłonąć presję i spróbować się tego trzymać i prawdopodobnie tak się stało. Mieli dużo piłki, mieli dużo posiadania, ale żeby być uczciwym, wyglądaliśmy, że mamy dość kontroli. Nie stworzyliśmy zbyt wielu okazji, a potem oczywiście uzyskali przełom w stałym kawałku, a potem było to prawdopodobnie 50/50.

„W dogrywce doszliśmy do gry, mieliśmy kilka połówkowych szans, a potem oczywiście rzuty karne to rzuty karne. Przeszliśmy przez nasz proces. Chłopcy zrobili wszystko, co mogli, po prostu to nie była nasza noc.

23:46Nathan Ridley

Rozczarowanie w całym kraju

Fani Anglii mogą nie mieć zwycięstwa do świętowania, ale z pewnością mają zespół, z którego mogą być dumni.

(Zdjęcie: PA)

23:43Nathan Ridley

Southgate o karach

Menedżer reprezentacji Anglii, Gareth Southgate, przyznał, że strzelcy z rzutów karnych w Anglii należą do niego.

W rozmowie z BBC Sport, Southgate ujawnił: „Przygotowaliśmy się najlepiej, jak potrafiliśmy do [rzutów karnych], to moja odpowiedzialność, wybrałem chłopaków, którzy wykonali rzuty. W końcu nie byliśmy w stanie zobaczyć gry w normalnym regulaminowym czasie.

Wręczając piątą karę 19-letniemu Bukayo Sace, powiedział: „To moja decyzja, aby dać mu tę karę, to całkowicie moja odpowiedzialność. To nie on, Marcus czy Jadon, pracujemy razem, trenujemy przez nich, to jest kolejność, do której doszliśmy. To moje powołanie jako trenera.

Na Marcusa Rashforda i Jadona Sancho lamentował: „To zawsze jest ryzyko, że uciekasz, ale zdecydowanie byli najlepsi i aby ściągnąć wszystkich atakujących graczy na boisko, musisz to zrobić późno. To był hazard, ale jeśli zagraliśmy wcześnie, to i tak moglibyśmy przegrać grę w normalnym czasie. Dobrze zaczęliśmy, myślę, że nasz system działał dobrze przeciwko ich”.

23:37Nathan Ridley

Keane chwali Anglię

Roy Keane przyznał, że uważa, że ​​żadna drużyna nie zasłużyła na przegranie meczu i pochwalił drużynę Trzech Lwów, która wystąpiła na scenie.

„To niesamowita noc, wspaniała noc futbolu. Powiedziałem Gary'emu, gdy doszło do rzutów karnych, że nie sądziłem, aby jakakolwiek drużyna zasłużyła na to, by je przegrać ”- powiedział Keane ITV.

„Ktoś musi przegapić rzut karny, ale to nie jest noc, by krytykować któregokolwiek z graczy, Garetha i jego sztab.

„Myślę, że były wspaniałe. Zamiast krytykować graczy, którzy pudłują, podziwiam graczy, którzy awansują”.

23:34Nathan Ridley

7 punktów do rozmowy

• Zmiana Garetha Southgate'a natychmiast przynosi dywidendy
  • Luke Shaw zasługuje na coś lepszego niż stale wspominany przez Mourinho
  • Anglia i Declan Rice, stają się fizyczne

To tylko niektóre z 7 punktów do dyskusji, które Mark Jones wybrał z finału.

Przeczytaj je tutaj.

katy perry west szynka

(Obraz: Pula za pośrednictwem REUTERS)

23:29Nathan Ridley

Ferdinand nie zgadza się z Shearer

Rio Ferdinand wystąpił przeciwko Shearerowi i powiedział: „Tak się dzieje od lat. Ludzie postawili graczy. Może nie tak późno, ale pod koniec; ostatnie pięć, cztery, trzy minuty. Zawodnicy wchodzą na to boisko i kontynuują wykonywanie rzutów karnych, ponieważ są rozpoznawani.

„Rashford jest uznanym wykonawcą rzutów karnych w Man United. To się stało.

„Spoglądamy na lata w turniejach piłkarskich i widać, że najwięksi gracze, najlepsi gracze na świecie czasami nie trafiają w rzuty karne. To są małe dzieci. Muszą na to spojrzeć. Wielcy gracze w przeszłości, [Roberto] Baggio itp. nie trafili w duże rzuty karne.

Shearer odpowiedział, mówiąc: „Kiedy nie odegrałeś znaczącej roli w turnieju przez Rio lub w grze, to przyjdź i poproś o minutę. Mentalnie w takiej sytuacji musisz się naprawić. Nie kopałeś piłki nożnej… Siedziałeś na plecach przez trzy godziny.

23:26Nathan Ridley

Shearer pytania kara subs

Były napastnik Anglii, Alan Shearer, zakwestionował decyzję Garetha Southgate, aby umieścić Marcusa Rashforda i Jadona Sancho na rzutach karnych, a para zaginęła w strzelaninie.

– To wielka, wielka prośba – przyznał Shearer.

„Wielka prośba, aby dać dwóm graczom minutę przed końcem, aby powiedzieć, że zamierzasz przyjąć za nas karę.

„I tak jesteś pod wystarczającą presją jako piłkarz, ale dodatkowa presja, którą wywierasz na tych ludziach, kiedy nie czujesz piłki nożnej, nie jesteś w ogóle zaangażowany w grę, a potem znajdujesz się w takiej sytuacji. To wielka, wielka prośba.

23:11Nathan Ridley